
(Praha 17. 6. 2013) V neděli 16. 6. skončilo národní kolo 18. ročníku Ekologické olympiády. Proběhlo ve středisku Chaloupky v Kněžicích na Vysočině a zúčastnilo se ho 35 středoškoláků z celé České republiky. Soutěžící reprezentovali celkem 12 škol z 10 krajů. Vítězství vybojoval tým Slovanského Gymnázia Olomouc ve složení Šárka Sperottová, Kamila Minaříková a Kateřina Ševčíková. Výsledky na prvních místech však byly velmi vyrovnané. Jen s malou bodovou ztrátou skončili na druhém místě soutěžící z Gymnázia Botičská z Prahy a na třetím místě soutěžní tým z Gymnázia Z. Wintera z Rakovníka.
