Výsledky

Přehled výsledků v oficiální databázi soutěží Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy excelence.msmt.cz.

26. ročník (2020/2021)

Vítězem Národního kola se stalo Gymnázium Šumperk, ve složení Vojtěch a Filip Vyskočilovi a Ondřej Hrubý. Na druhém místě se umístilo Gymnázium Jírovcova z Českých Budějovic a bronzovou medaili si odnesl tým Gymnázium Budějovická z Prahy

Výsledková listina národního kola 26. ročníku

Kompletní výsledkové listiny: Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, hlavní město Praha, Středočeský kraj, kraj Vysočina, Zbytkové kolo (Karlovarský a  Ústecký kraj), ve Zlínském kraji kolo neproběhlo.

25. ročník (2019/2020)

Celý ročník byl poznamenán epidemií covid-19. Pod touto tíhou proběhlo několik krajských kol v on-line prostředí, několik se jich uskutečnilo off-line (naživo) a některé měli kombinaci těchto variant. Vše se odvíjelo od aktuálních protiepidemických opatřeních. Ročník byl zakončen Setkáním vítězů krajských kol v němž si nejlépe vedl tým Gymnázia Botičská z Prahy, v těsném závěsu je následovalo Gymnázium Budějovická z Prahy (o vítězi rozhodl počet bodů z terénního úkolu) a třetí místo obsadili studenti z Biskupského gymnázia, církevní základní školy, mateřské školy a základní umělecké školy v Hradci Králové.

24. ročník (2018/2019)

Vítězem Národního kola se stalo Gymnázium Brno, třída Kapitána Jaroše. Ve složení Viktor Materna, Jaroslav Herman a Vít Procházka. Na druhém místě se umístilo Gymnázium Budějovická z Prahy. A na bronzovém místě se umístilo Sdružení Arachne z.s.

Výsledková listina národního kola 24. ročníku

Kompletní výsledkové listiny: Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, hlavní město Praha, Středočeský kraj, Ústecký kraj, kraj Vysočina, Zlínský kraj.

23. ročník (2017/2018)

Vítězem Národního kola se stalo Gymnázium Budějovická z Prahy. Ve složení Jiří Janoušek, Vojtěch Brož, Štěpán Vavřina. Na druhém místě se umístilo Gymnázium Bohuslava Balbína z Hradce Králové. A na bronzovém místě se umístilo Gymnázium Jírovcova z Českých Budějovic.

Výsledková listina národního kola 23. ročníku

Kompletní výsledkové listiny: Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký krajLiberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Hlavní město Praha, Středočeský kraj, Ústecky kraj, kraj Vysočina, Zlínský kraj.

22. ročník (2016/2017)

Vítězem 22. ročníku EO je tým Biskupského gymnázia Bohuslava Balbína z Hradce Králové ve složení Vít Bureš, Martina Čelakovská a Štěpán Jaroš. Na druhém místě se umístil tým Gymnázia Jírovcova, reprezentující Jihočeský kraj, následoval tým Gymnázium Jiřího Wolkera z Olomouckého kraje.

Výsledková listina finálového národního kola 22. ročníku

Kompletní výsledkové listiny: Jihočeský kraj, Jihomoravský krajKarlovarský krajKrálovehradecký krajLiberecký krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajkraj PrahaStředočeský krajÚstecký krajkraj VysočinaZlínský kraj.

21. ročník (2015/2016)

Vítězem 21. ročníku EO je tým Biskupského gymnázia Bohuslava Balbína z Hradce Králové ve složení Jan Pražák, Vít Bureš a Štěpán Jaroš. Na druhém místě se umístil tým Gymnázia Česká Lípa, reprezentující Liberecký kraj, následoval tým Gymnázia Chotěboř z Vysočiny.

Výsledková listina finálového národního kola 21. ročníku

Kompletní výsledkové listiny: Jihomoravský krajLiberecký kraj, Olomoucký krajPardubický krajMoravskoslezský krajJihočeský krajStředočeský krajPrahaPlzeňský krajKrálovéhradecký krajZlínský krajVysočinaÚstecký kraj. V Karlovarském kraji kolo neproběhlo.

20. ročník (2014/2015)

Vítězem 20. ročníku EO je tým Gymnázia Josefa Ressela z Chrudimi ve složení Marie Vincenciová, Tereza Koberová  a Šimon Kimák. Na druhém místě se umístil tým Gymnázia Jírovcova z Českých Budějovic na třetím místě tým Gymnázia Botičská z Prahy společně s Gymnáziem Chotěboř se stejným bodovým ziskem.

Výsledková listina finálového národního kola 20. ročníku

Kompletní výsledkové listiny: Olomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajStředočeský krajÚstecký krajkraj VysočinaZlínský krajMoravskoslezský krajKrálovéhradecký kraj, Jihomoravský krajLiberecký krajPraha, Jihočeský kraj. V Karlovarském kraji kolo neproběhlo.

19. ročník (2013/2014):

Na stupních vítězů se umístily tyto týmy: Sdružení Arachne, o. s., Biskupské gymnázium B. Balbína, Gymnázium Jírovcova.

Výsledková listina finálového národního kola 19. ročníku

Kompletní výsledkové listiny krajských kol: Zlínský krajJihočeský krajJihomoravský krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajOlomoucký krajPardubický krajPlzeňský krajKraj PrahaStředočeský krajÚstecký kraj. V Karlovarském a Moravskoslezském kraji kolo neproběhlo.

18. ročník (2012/2013)

Na stupních vítězů se umístily tyto týmy: Slovanské gymnázium Olomouc, Gymnázium Botičská, Gymnázium Zikmunda Wintra.

Výsledková listina finálového národního kola 18. ročníku